• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100013789861858
  • https://plus.google.com/u/2/
  • https://www.twitter.com/@adanaprinter
Site Menüsü
İSKENDERUN YAZICI SERVİSİ
ASUS SERVİSİ
MUADİL TONERLER
Site Haritası

ADANA TONER DOLUMU


ADANA TONER DOLUM    20.09.2017

ADANA TONER DOLUM

Toner dolumu uzmanlık, ekipman ve kaliteli malzeme gerektiren hassas bir konudur, ucuz toner dolumu yapmaya çalışan firmaların başarısız olarak sürekli müşteri kaybetmelerinin en önemli nedeni kalitesiz üretim yapmalarıdır.

Toner dolumu nasıl yapılır konusundan önce genel olarak toner dolum merkezi adı altındaki firmaların yaptıkları ve başarısız oldukları, toner dolumu nasıl yapılmaz konusunu inceleyelim.

Aşağıdaki video firmamızda nasıl yapıldığını anlatmaktadır.

Örnek olarak ülkemizde en çok satılan toner kartuşu olan hp 85a toner kartuşundan bahsedelim hp 85a toner kartuşu olarak çok bilinmese dahi hp laserjet p1102, hp laserjet p1102w, hp laserjet m1212nf, hp laserjet m1132, hp laserjet m1217nfw yazıcılar hep bu toner kartuşunu kullanmaktadır.

Bu yazıcılardan hp p1102 ve hp p1102w mono lazer yazıcılar arasında olmakla beraber, hp m1212nf, hp m1132 ve hp1217nfw çok fonksiyonlu yazıcılar arasındadır.

Piyasadaki dolum yapan firmalar bu yazıcıların kullandığı hp 85a toner kartuşunun üzerindeki tıpayı sökerek üniversal toner tozu adında satılan ve mürekkep kartuşlarında kullanılan likit mürekkebin toz hali olan toner tozunu hazne içine doldururlar.

Toner dolumu dedikleri bu işlemin sonunda tıpayı yerine takarak müşteriye teslim ederler. Çakmak doldurmaktan farksız olarak yapılan bu işlem genel olarak müşterinin karşılaşacağı sorunların ilk adımıdır.

Kartuş içinde bulunan ve içindeki orjinal toz bitimine dek çalışıp yıpranmış parçalar, doldurulan toner kartuşu yazıcıya takıldıktan itibaren sorun çıkarmaya başlar, aşınmış olan bölgelerden dökülen toner tozu ilk olarak a4 fotokopi kağıdı üzerinde lekeler, çizgiler ve karaltılar oluşturmaya başlar.

Baskı kalitesinin bozulması ardından a4 fotokopi kağıdı üzerinden taşan tozlar yazıcının içini kirletmeye başlarlar, yazıcı içinde bulunan fanlar yardımıyla her köşeye ulaşan tozlar, ana kartın kısa devre yaparak yanmasına kadar pek çok soruna neden olurlar.

Ayrıca drum denilen görüntü tamburu üzerindeki kaplamanın incelmesinden dolayı baskı silikleşir, ancak gereksiz olarak dökülen tozlar sonucu kartuş içindeki toz çok hızlı biter, böylece hem toz için verilen paranın büyük bölümü kalitesiz kopya olarak geri dönerken,kartuş basması gereken kopyanın yarısını bile basmadan boşalır.

Toner dolumu nasıl yapılır konusunu birazdan izleyeceğiniz video ile net olarak görebilirsiniz, yapılan işleme yenileme veya yeniden üretim adı verilmektedir, böyle yapılan işlem sonucu hp 85a toner kartuşu orjinalden farksız baskı yaparken tam dolum yapılmasından dolayı çıktı sayısı orjinal toner kartuşundan fazla olmaktadır.

Toner dolumu nasıl yapılır?

Yazıcı markaları tüketiciye sattıkları yazıcıların biten kartuşlarını ve tonerlerini her defasında maalesef yeni bir yazıcı fiyatına satmaktadırlar. Bu durum işletmelere ve nihai tüketiciye ağır bir mali yük oluşturmaktadır.

Peki çözüm nedir? Öyle seçenek yada seçenekler sunulmalı ki hem tasarruf edelim hem de yazıcımız zarar görmesin. Bu manada iki çözümü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Toner Dolumu

Lazer yazıcıların toner kartuşları teknolojileri itibariyle yenilemeye ve tekrar kullanıma müsaittirler.

Toner Dolum, tıpkı yakıtı bitmiş bir arabanın deposunu yakıt istasyonunda yeniden doldurarak kullanmaya benzer. Muhakkak ki motorun bir ömrü vardır,  belli periyotlarla motora bakım yapılır ve eğer gerek görülürse bazı parçaları bakım işleminde değiştirilir. Burada en önemli mesele depoya konan yakıtın kalitesi ve cinsidir. Nasıl ki benzinin çeşitli kaliteleri vardır veya benzinli bir arabaya dizel konmaz yada on numara yağ kullanmak hem kaliteyi düşürür hem de dizel motora zarar verir ve ömrünü kısaltır toner dolum için kullanılan toner tozu da aynen öyledir.

Toner tozu farklı marka ve aynı markanın farklı modellerine göre farklı kimyasal özellik göstermekte ve toz parçacıklarının boyutları değişmektedir. Dolayısıyla aynı toz her tonere doldurulmaz yada atık toz yeniden kullanılmamalıdır. Yukarıda arz ettiğimiz motor yakıt ilişkisini lütfen hatırlayınız.

Delta Toner, toner dolum için dünyanın en iyi üreticilerinin A+ toner tozlarını kullanmaktadır. Dolum yaptığımız tonerlerin standartlara uygun baskı sayılarını ve baskı kapasitelerini garanti ediyoruz. Delta Toner ’i tercih ederek ürün ve hizmet olarak hem ödediğiniz paranın karşılığını alırsınız hem de tonerinizi ve yazıcınızı güvence altına almış olursunuz.

Sektörde 10.Yılını dolduran firmamız uzman kadroları ve birikimi ile son teknoloji ile donatılmış kaliteli makine parkurlarında ürünlerinizin toner dolum işlemlerini özenle gerçekleştirir. Doluma gelen tonerler hem dolum öncesi hem de dolum sonrası test departmanımızda her tonerin kendi yazıcısına takılarak özel kalite testlerine tabi tutulur. Test sonuçlarına göre değişimi gerek görülen parçalar onayınız alınarak değiştirilir. Dolum işleminden geçmiş tüm tonerler paketleme öncesi mutlaka yazıcıya takılıp standartlara uygun test edilerek paketleme bölümüne yönlendirilir.

Paketleme bölümüne doğru yol alan tonerler özel solüsyon ve hava akımlarından geçtikten sonra  paketleme  işlemlerine hazır hale gelir. Garanti etiketi, Delta Toner Logosu vurulan tonerler kullanım kılavuzu ile birlikte üç aşamada paketlenir. Siyah poşet içinde kurumaya alınan toner darbe önleyici havalı poşete konarak kutulanır. Özel Kutulu Toner sevkiyat birimimize yönlendirilir.

Sevkiyat bölümü Ücretsiz Moto Kuryemiz ile tonerinizi ayağınıza getirir ve özenle doldurulmuş ve paketlenmiş toneri yazıcınıza takarak test çıktısı alır. Bu aşamadan sonra faturanızın ödemesini yaparak makbuzunuzu alabilirsiniz.

Pazarda bir cümle vardır ya “beğenmezsen para verme” İşimizi severek özenle yapıyoruz. Ürettiğimiz ürüne ve oluşturduğumuz hizmete o kadar güveniyoruz ki ayağınıza getirdiğimiz bu değerin onayında son sözü size bırakıyoruz. Müşteri memnuniyetini geleceğimizin güvencesi olarak görüyoruz.

Her işletmenin bir avukatı, muhasebecisi, gümrükçüsü muhakkak vardır. Bizler her ay onları dinliyor, gönülden bizlere zarar vermeyeceklerini biliyor şirketimizin kazançlarını güvence altında tutuyoruz. Bizde aynı duyguyla işletmenizin TONERCİSİ olmak sizleri daha ileriye taşımak istiyoruz. Çünkü bizler aynı takımdayız!

Muadil Toner

Firmamız DELTATONER ve BOLD markalarının tek yetkili Türkiye Distribütörüdür. Ürünlerimiz uluslararası test kuruluşlarının test standartlarından geçerek onaylanmıştır. ISO 9001, ISO 14001 ve CE onaylıdır.

Bir başka yazıda Muadil Toner hakkında daha detaylı bilgi arz edeceğimizi belirtir sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız…

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret192989
PARA SAYMA
ÜRÜNLERİMİZ
HİZMETLERİMİZ
ADANA YAZICI SERVİSİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.26746.2925
Euro7.33867.3680
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 28° 13°
PARA SAYMA MAKİNELERİ